Jastrzębia Góra, której piękno odbiło się szerokim echem w całym kraju, jako jedna z niewielu spośród nadmorskich kąpielisk oferuje poza swoimi walorami przyrodniczymi również całą gamę atrakcji pozwalających na urozmaicenie wolnego czasu i maksymalne jego wykorzystanie tym wszystkim, którzy zdecydują się na pobyt w tym wyjątkowym, najdalej na północ wysuniętym punkcie Polski.

PLAŻA w Jastrzębiej Górze

jest niezwykle szeroka i czysta oraz pięknie otoczona wysokimi klifami. Od wschodu ogranicza ją efektowne ujście Czarnej Wody do Bałtyku, a od zachodu – strome klify i typowo północny, kamienisty brzeg. W okresie letnim na plaży odbywają się liczne atrakcje i konkursy, a dojścia ułatwiają szerokie i wybrukowane drogi.

KLIFY w Jastrzębiej Górze

to miejsce unikatowe w skali kraju. Porośnięte wiekowymi, gęstymi lasami tworzą niesamowite otoczenie dla plaży i miasteczka, a z góry roztacza się niezapomniany widok.

PROMENADA ŚWIATOWIDA

to najbardziej rozpoznawalne miejsce w Jastrzębiej Górze. Tutaj nie tylko dobrze zjecie, ale także będziecie mogli doskonale się bawić w barach i dyskotekach, a także nabyć pamiątki z Jastrzębiej Góry. W gorące, letnie dni można się także schłodzić pod fontanną.

MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH

to doskonały sposób na spędzenie dnia na wesoło. Czeka na Was 30 realistycznych postaci, a wśród nich popularni sportowcy, bohaterowie kina czy politycy. Nie zapomnijcie aparatu 😉

OBELISK GWIAZDA PÓŁNOCY

to najdalej na Północ wysunięty skrawek Polski. W tym malowniczym miejscu zbudowano pamiątkowy obelisk. Z brzegu klifu można również podziwiać panoramę Bałtyku.

LISI JAR

Niezwykły, nadmorki wąwóz rozpoczyna się przy wejściu numer 19 i ciągnie aż do bałtyckiej plaży. Porastające niemal 50-cio metrowe zbocza wiekowe buki nadają temu miejscu niezwykły charakter, przenosząc spacerowiczów do innego świata.

OBELISK KRÓLA ZYGMUNTA III WAZY

upamiętnia powrót króla do Polski po wyprawie do Szwecji. Został ufundowany w 1928. Podobno to u wylotu Lisiego Jaru miał wylądować Zygmunt III Waza wraz ze swoją armią.

NADMORSKI PARK KRAJOBRAZOWY

ciągnie się wzdłuż wybrzeża, od Helu aż po Białogórę. Nadmorska cisza zakłócana jedynie szumem fal, wyjątkowa flora i fauna oraz pełne walorów krajoznawczych ścieżki czynią z Parku miejsce warte odwiedzenia.

WILLE w Jastrzębiej Górze

pamiętają lata 20. ubiegłego wieku, kiedy to przyjmowały elitę ówczesnej Polski. Dziś odrestaurowane, dalej służą swoim wdziękiem i urodą.

KOŚCIÓŁ PW. IGNACEGO LOYOLI

jest miejscem, w którym, w okresie letnim, organizowane są koncerty organowe oraz festiwale muzyczne. Przy dobrej pogodzie balkon zewnętrzny jest w stanie pomieścić nawet 2000 osób.

WYSTAWA PREHISTORYCZNYCH BESTII

to inicjatywa edukacyjna, na której można zobaczyć realistyczne rekonstrukcje najdziwniejszych stworzeń jakie kiedykolwiek żyły na naszej planecie. Wystawa oferuje kilkadziesiąt eksponatów, a ponadto ekspozycję skamielin i minerałów.

DOM WHISKY

w Jastrzębiej Górze to nie tylko degustacja! W tym miejscu dwójka pasjonatów bursztynowego trunku przekazuje swoją wiedzę na temat napoju w cyklu szkoleń oraz prezentacji. Dodatkowo, corocznie odbywa się festiwal whisky.

Latarnia morska w Rozewiu

jest najstarszą i najdalej wysuniętą na północ latarnią w Polsce. W jej wnętrzu mieści się muzeum latarnictwa, a z góry można podziwiać panoramę Bałtyku i okolic.

Stadnina koni

Okolice Jastrzębiej Góry proponują coś dla każdego – również miłośnika koni. Niedaleko Residence można skorzystać z przejażdżki konnej, również dla dzieci. Rancho Oland posiada też instruktora, dzięki czemu nawet amatorzy mogą spróbować swoich sił.

Bateria Artylerii

W Rozewiu znajdują się pozostałości po 34. Baterii Artylerii Stałej, elemencie obrony wybrzeża Układu Warszawskiego. Pozostały po niej fundamenty i betonowe zbrojenia.

Dolina Chłapowska – wąwóz

Utworzony został w 2000 roku i obejmuje wąwóz Chłapowski o pow. ponad 24 ha. Chronione są tu między innymi takie gatunki flory jak: żarnowiec miotlasty, rokitnik zwyczajny, dzwonek okrągłolistny, jałowiec i inne. Specyficzne czerwone ubarwienie ziemi występujące w wąwozie jest wynikiem wód gruntowych zawierających duże ilości związków żelaza. Wejście do wąwozu znajduje się przy głównej drodze Jastrzębia Góra – Władysławowo – zejście na plażę Nr 15.

Tarzan Park

Park Linowy we Władysławowie jest atrakcją nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Do Państwa dyspozycji jest 8 tras: „zielona” i „biała” dla dzieci malutkich; „pomarańczowa” i „żółta” dla dzieci powyżej 110 cm wzrostu; „czerwona”, „niebieska”, „czarna” oraz „tandem” dla osób powyżej 140 cm wzrostu.

Centralny Ośrodek Sportu

to miejsce wyjątkowe zarówno pod względem swojej ponad 50-letniej historii jak i położenia w Nadmorskim Parku Krajobrazowym nad morzem i szerokim zakresem oferty sportowej.

Aleja Gwiazd Sportu

Powstała w 2000 roku obok legendarnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo”. W sposób szczególny honoruje zasłużonych dla sportu, pokazuje i przybliża sylwetki ludzi ciężkiej pracy, talentu i międzynarodowych sukcesów sportowych.

Hallerówka

Letnia rezydencja Generała Józefa Hallera, który spędzał w niej prawie wszystkie wakacje z rodziną przed wybuchem II Wojny Światowej. Obecnie mieści się tu Centrum Pamięci Gen. Hallera i Błękitnej Armii, w którym można obejrzeć pamiątki po generale, listy i inne artykuły związane z życiorysem generała Józefa Hallera.

Ocean Park

Świat oceanicznej przyrody, przedstawiony w bardzo przystępnej i interesującej formie. W Ocean Parku we Władysławowie nie brakuje też całej gamy dodatkowych sposobów na przyjemne i pożyteczne spędzenie czasu.

Ważnym elementem działalności Ocean Parku w szczycie sezonu wakacyjnego jest organizacja różnego rodzaju imprez. Dominują wśród nich koncerty popularnych polskich zespołów, ale zdarzają się też wydarzenia z innej beczki, jak np. Wystawa Historycznych Pojazdów Militarnych.

Ocean Park we Władysławowie z reguły otwierany jest w maju, natomiast ostatnie wejścia są możliwe w październiku.

Lunapark Sowiński z torem gokartowym

jest bardzo ciekawym miejscem dla rodzin z dziećmi oraz dla osób lubiących adrenalinę.  Największą atrakcją jest jedna z najwyższych kolejek górskich w Polsce. Dla miłośników mocnych wrażeń przygotowano jeszcze kilka ekstremalnych atrakcji. Można również się pośmiać w pałacu śmiechu bądź zawitać do zamku strachu…

Dom Rybaka

Wieża widokowa znajdująca się w centrum Władysławowa posiada dwa tarasy: dolny na wysokości 45 metrów n.p.m. oraz górny (tzw. kula) na wysokości 63 metrów n.p.m.
Na terenie obiektu dostępne są lornetki i lunety pozwalające poznać okolicę z zupełnie innej perspektywy.

Muzeum motyli

ponad 12- letnie Muzeum (pierwsze w Polsce) cieszy się co roku rosnącą popularnością. Na wystawie można obejrzeć najcenniejsze, najładniejsze i najciekawsze motyle i owady z całego świata wraz z opisem. 400 gablot entomologicznych, ponad 5000 sztuk owadów i motyli..

Port Rybacki

budowany w latach 1935 – 38, jeden z największych na Bałtyku. W 1952r. otrzymał urzędową nazwę Władysławowo, dla upamiętnienia fortu wojennego zbudowanego w XVII w. na polecenie króla Władysława IV. Położony nad otwartym morzem jest jednym z najważniejszych portów pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. W porcie znajduje się także morskie przejście graniczne w turystyce żeglarskiej do portów skandynawskich, litewskich i łotewskich. W miesiącach letnich port staje się bazą dla rejsów wycieczkowych po Bałtyku. Do rejsów po morzu zaadaptowane są kutry rybackie, którymi można wypłynąć na godzinną wycieczkę wzdłuż wybrzeża. Amatorzy wędkarstwa mogą wziąć udział w 8-godzinnych wyprawach na połów dorsza wędką. Rejsy takie organizowane są przez cały rok i gwarantują wspaniałą, niezapomnianą atmosferę i prawdziwą morską przygodę.

Sporty wodne

Półwysep Helski to najlepsze w Polsce miejsce do uprawiania sportów wodnych. Niezafalowana, płytka oraz ciepła woda, równy i często wiejący wiatr stwarzają IDEALNE warunki do szkoleń windsurfingu i kitesurfingu. Ciężko znaleźć drugi równie dobry akwen szkoleniowy w Europie!

Góra Libek

Najwyższa wydma Mierzei Helskiej (12.5 m n.p.m.) znajduje się w pasie pomiędzy Kuźnicą a Jastarnią

Chata Rybacka w Jastarni

To kolejne muzeum w zabytkowej chatce poświęcone tematyce rybołówstwa. W Chacie Rybackiej można oglądać ekspozycję prezentującą dawne narzędzia i sprzęty rybackie, których czasy sięgają aż XV wieku. Rekonstrukcji poddano również część mieszkalną i gospodarczą. Muzeum działa w sezonie letnim, oprócz poniedziałków.

Wieża widokowa w Juracie

Wieża widokowa w Juracie zlokalizowana jest na szczycie dawnej wieży ciśnień. Wejście na górę wiedzie schodkami wokół wieży. Z góry roztacza się piękny widok okolicę – przede wszystkim na Zatokę Pucką i na morze sosen, które ciągną się aż po Hel.

Molo drewniane w Juracie

jest to dość pokaźny i bardzo zadbany obiekt, o długości 320 metrów, znajdujący się na południowym wybrzeżu Juraty (od strony Zatoki Puckiej). Jego budowa ruszyła w latach siedemdziesiątych XX w. Molo łączy się z deptakiem Międzymorze, którego to długość wynosi około 600 metrów, co równa się szerokości półwyspu helskiego w tym właśnie miejscu.  Z mola oglądać można zacumowane w pobliżu żaglówki spokojne wody Zatoki Puckiej, które niezmiennie zachwycają, zarówno o świcie, w południe, jak i o zmroku.

Rezerwat Przyrody Helskie Wydmy

florystyczny rezerwat przyrody na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego na Mierzei Helskiej, utworzony w 2006 roku, o powierzchni 108,48 ha. Rezerwat znajduje się w części cyplowej mierzei na obszarze gminy miejskiej Hel.

Fokarium

Jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na cyplu helskim. W fokarium znajdują się trzy baseny, w których można obserwować życie bałtyckich fok, a także zwiedzić sale wystawową „Ssaki naszego morza”. Fokarium znajduje się na otwartym terenie, CZYNNE JEST CAŁY ROK, godziny otwarcia uzależnione są od pory roku. Placówka zaprasza do odwiedzin również w okresie: jesień, zima i wiosna

Muzeum Rybołóstwa

Muzeum znajduje się w nieczynnym XV wiecznym kościele. Wewnątrz można obejrzeć wystawę dokumentującą i obrazującą dzieje rybołówstwa przybrzeżnego.

Muzeum Obrony Wybrzeża

Muzeum otwarto w 2006 roku. Dla zwiedzających udostępniono dwa największe obiekty poniemieckie: Wieża kierowania ogniem o wysokości 30 m i stanowisko artyleryjskie baterii Schleswig-Holstein kalibru 406 mm (największe na świecie). W obiektach znajdują się również wystawy o tematyce wojennej i morskiej. Obiekt wpisany do rejestru zabytków.

Latarnia Morska

Latarnia ma podstawę ośmiokąta, jej wysokość wynosi 41,5 m a jej światło widoczne jest w odległości 18 mil morskich. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego w czasie dobrej pogody widoczny jest Gdańsk i część Półwyspu Helskiego. Latarnię odbudowano w 1942 roku, po tym jak w 1939 została wysadzona przez polskich saperów, ponieważ konstrukcja była znakomitym punktem celowniczym dla niemieckiej altylerii. Obecna latarnia odbudowana została 10 m obok poprzedniej

Osada Średniowieczna Sławutowo

Niedaleko Trójmiasta i kurortów wypoczynkowych w małej miejscowości Sławutowo, która leży na obrzeżach Puszczy Darżlubskiej jest miejsce szczególne „Osada Sławutowo”.

Jest to rekonstrukcja Osady Średniowiecznej z przełomu IX-X w. Przekraczając jej bramy przenosimy się w świat naszych praojców. Miejsce to pokaże Wam jak dawniej rozwinięte było rzemiosło. Poznasz garncarza, tkaczkę, piekarza czy zielarza, w towarzystwie których zwiedzisz 8 chat i zobaczysz jak żyli i pracowali nasi przodkowie.

Park Ewolucji w Sławotówku

Znajdziecie w nim kino prehistoryczne, które przeniesie Was do czasów, kiedy powstała Ziemia. Wesoły dinozaur Arnolnd przez zabawę przybliży Wam poprzez zabawę kilka ciekawych faktów.

Aquapark w Redzie

Zaledwie 30  km od Jastrzębiej Góry w ubiegłoroczne wakacje otwarty został prawdopodobnie największy i najnowocześniejszy Aquapark w Polsce. Zjeżdżalnie, baseny, saunarium, baseny z falą, zatoka piratów, zjazd do rekinów to tylko niektóre z atrakcji jakie oferuje Aquapark.

Rejsy łodzią motorową

Doskonała atrakcja dla grupy! Rejsy ekstremalnie szybką łodzią motorową to niezapomniane wydarzenie. Przejedź się zarówno spokojną Zatoką Pucką, jak i wzburzonym Morzem Bałtyckim!

Tradycyjne połowy dorsza

Wyjątkowa zabawa, doskonała okazja do integracji, tradycyjny sposób spędzenia czasu – to połowy świeżej ryby nad Bałtykiem! Połowy odbywają się przez cały rok i są unikatową atrakcją 😉

Szkoły surfingu, kitesurfingu i windsurfingu

Zatoka Pucka oraz wybrzeże Morza Bałtyckiego to doskonałe miejsce, aby nauczyć się surfingu! W ofertach szkół również kite-, oraz windsurfing. Doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!

Quady

Dla szukających emocji – elektryzująca przejażdżka quadem! Możliwość zorganizowania również atrakcji dla większej ilości osób.

Newsletter

Nie daj się wyprzedzić - dowiaduj się o nowościach pierwszy!